Miroslav Pánek

Tyršova 286
Heřmanova Huť 330 24
+420 731 504 738
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

bc

Vertikutace, provzdušnění je podstatná a nedílná součást údržby všech trávníků. Odumřelé části rostlin, zbytky pokosené trávy, plevel a mech vytvoří během vegetačního období ve Vašem trávníku nepropustnou vrstvu (travní plsť). Tato vrstva může být i několik centimetrů silná, zabraňuje výměně vzduchu, přístupu živin, vody a světla do půdy. Trávník důsledkem toho v suchých obdobích rychle vysychá. Travní plsť vytváří také příznivé podmínky pro tvorbu plísní a houbových onemocnění. Proto nabízíme našim zákazníkům jarní a podzimní vertikutaci, abychom uvedeným problémům předešli.

Jarní vertikutace, provádíme za účelem prořezání travního drnu, pro lepší odnožování, odstranění mechu. Pokud je trávník v dobré kondici a jsou příznivé klimatické podmínky, případne je-li to nutné, není problém dělat vertikutaci kdykoliv v průběhu roku. Cena se pohybuje v rozmezí 4-7,-Kč/ m² dle vzdálenosti, terénu, přístupu a stavu trávníku. Cena včetně úklidu, odvoz a likvidace dohodou.

Podzimní vertikutace, neboli učesání trávníku před zimním obdobím. Cena se pohybuje v rozmezí 2-5,-Kč/ m² dle vzdálenosti, terénu, přístupu a stavu trávníku.

Po vertikutaci, dle dohody a přání zákazníka dodáme a aplikujeme trávníkové hnojivo, případně osivo (aplikace zdarma). Používáme pouze dlouhodobá hnojiva speciálně vyvinuté pro trávník. Trávník tak dostává ve správnou dobu potřebné dávky živin, nedochází ke skokovým efektům a v případě přehnojení nehrozí spálení travních ploch. Oproti průmyslovým hnojivům, kde interval hnojení je 14 dní, dlouhodobá hnojiva aplikujeme pouze 2x až 3x za sezonu. Viz naše nabídka hnojiv a osiv.

 

Princip vertikutace

Po vertikutaci

 

Další nabízené služby zákazníkům:

 

Sekání travních ploch, jednorázová i pravidelná údržba

Sekání trávy rotační sekačkou, traktorem

Sekání křovinořezem, vysoká tráva a špatně přístupná místa

Práce s plotostřihem, úprava živého plotu

Kácení a prořezávání stromů, likvidace odpadu

 

Go to top